Skip to content

www.sctelstar.nl

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size
Home arrow Nieuws arrow Wedstrijdverslag Apollo '68 - Telstar

Telstar op Flogs!

Klik hier voor meer info.
samenvattingen.jpg
Wedstrijdverslag Apollo '68 - Telstar PDF Afdrukken E-mail
maandag 05 juli 2010

De kop is er af! Na een aantal trainingsdagen heeft Telstar de eerste oefenwedstrijd als voorbereiding op het seizoen 2010/11 gespeeld. Op het kunstgrasveld van vijfdeklasser SV Duinrand in Schoorl werd Apollo’68 verslagen. Telstar creëerde heel veel kansen, maar slechts drie doelpogingen werden in een treffer omgezet: 0-3. De goals werden door Jerold Promes, Kevin Brands en stagiair Mike Dam gescoord. Thomas Bakker, de doelman van de derdeklasser uit Hensbroek, was deze middag een bijna onneembare veste.
img_7031_copy.jpg



Er is bij de Witte Leeuwen op het voetbalgebied veel veranderd. Een korte uiteenzetting. Trainer/coach Marcel Bout, hij vertrok naar Bayern München, en assistent-trainer Gideon Dijks hebben Telstar in de zomer verlaten. Net als teammanager Ben de Kock. Jan Poortvliet keerde als oefenmeester op het oude nest terug. Binnen de krijtlijnen wordt de oud-international door Toon Beijer geassisteerd. De Achterhoeker vult ook de functie van manager technische zaken in. De selectie telt twaalf spelers die vorig seizoen ook de clubkleuren van de Velsense eerstedivisionist verdedigden, t.w. Kevin Brands, Anthony Correia, Raymond Fafiani, Ilias Haddad, Frank Korpershoek, Calvin Mac Intosch, Furdjel Narsingh, Jerold Promes, Arvid Smit, Benito Olenski, Jeroen Tesselaar en Rodney Ubbergen. Naast Kevin Brands en Ilias Haddad werden voor de duur van één seizoen van AZ gehuurd: Mike Boelee (verdediger), Toine van Huizen (verdediger), Marek Kaljumäe (verdediger), Milan Hoek (middenvelder), Wouter de Vogel (aanvaller), Edwin Gyasi (aanvaller) en Zlatan Krizanovic (aanvaller). Mike Dam completeert de selectie. De talentvolle puntspeler van IJVV Stormvogels maakt als stagiair de voorbereiding mee. Clubarts Ron Peters, fysiotherapeut Paul de Vlugt, verzorger Ton Offerman, materiaalverzorger Mink Verbaan en keeperstrainer Kees Kalk bleven de Velsense club ook trouw.
img_7253_copy.jpg



In Schoorl waren zeventien spelers aanwezig. Trainer/coach Jan Portvliet miste de onlangs aan zijn knie geopereerde Zlatan Krizanovic en de lichtgeblesseerden Anthony Correia en Furdjel Narsingh. Van de nieuwelingen waren er basisplaatsen voor Tom van Huizen, Edwin Gyasi en Wouter de Vogel.
img_7263_copy.jpg



In de tiende minuut kwam Telstar op een 0-1 voorsprong. Na goed voorbereidend werk van Wouter de Vogel kwam Jerold Promes aan de bal. De Velsense aanvoerder zette een tegenstander op het verkeerde been en schoot de bal in de verre hoek: 0-1. Vijf minuten verder leed diezelfde Promes balverlies. Bram Koppes stond plots vrij voor Rodney Ubbergen. De aanvaller schoot de bal recht in de handen van de keeper. Dit was de enige kans die de Hensbroekers in de eerste helft kregen. De derdeklasser had pas één keer getraind en wilde geen gewillig slachtoffer van de dadendrang van de Velsenaren worden. Bij balbezit van Telstar kropen alle spelers rond het eigen strafschopgebied terug. Met deze speelwijze had het team van Jan Poortvliet de nodige moeite. Mede doordat het baltempo te laag was. Dat was weer niet zo verwonderlijk omdat dit oefenduel op het warmste tijdstip van de dag gespeeld werd.
img_7365_copy.jpg


Na de twintigste en de zeventigste minuut werd de wedstrijd twee keer drie minuten onderbroken voor een drinkpauze. Vlak voor rust was Toine van Huizen dicht bij zijn eerste treffer in het tenue van de Witte Leeuwen. De verdediger zag zijn kopbal van de doellijn geschoten worden.
img_7375_copy.jpg



Na de verplichte vijftien minuten rust bracht het trainersduo Jan Poortvliet en Toon Beijer vijf nieuwe spelers in: Calvin Mac Intosch, Benito Olenski, Mike Boelee, Milan Hoek en Marek Kaljumäe. Telstar ging onverdroten voort met aanvallen. Ook in de tweede helft hadden de zwarthemden het vizier nog niet op scherp staan. Net als in de eerste helft werden er veel kansen gecreëerd. Slechts twee doelpogingen werden in een goal omgezet. In de vijftigste minuut tikte Wouter de Vogel de bal uit een corner naar Jeroen Tesselaar. Uit zijn voorzet kopte Kevin Brands het leren speeltuig achter Thomas Bakker: 0-2. In de zesenzestigste minuut punterde Mike Dam vanaf de rand van het strafschopgebied zijn eerste treffer voor Telstar binnen en bepaalde de stagiair de eindstand op 0-3. Dat het bij deze twee goals in het tweede bedrijf bleef, mag een wonder genoemd worden. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg het team van trainer/coach Jan van Straalen steeds meer moeite met het spel van de bezoekers. De mooiste kansen werden door Telstar om zeep geholpen. Met nog ruim een kwartier op de klok kreeg Apollo´68 nog een geweldige kans op de eretreffer, maar Joris Wijte strandde op Rodney Ubbergen. img_7400_copy.jpg



DE STATISTIEKEN

 

Opstellingen

Apollo’68: 1. Thomas Bakker, 2. Dennis de Vries, 3. Sander Zwagerman, 4. Freek de Boer, 5. Jaap Wagenaar, 6. Rick Dekker, 7. John Borst, 8. George Beentjes, 9. Bas Fernée, 10. Frank Konijn en 11. Bram Koppes. Vliegende wissels: 12. Patrick Wijte, 14. Mike Korst, 15. Frank Dignum en 16. Joris Wijte.

 

Telstar: Rodney Ubbergen; Toine van Huizen (46e min. Marek Kaljumäe), Jerold Promes (46ee min. Mike Boelee), Jeroen Tesselaar; Frank Korpershoek (46e min. Milan Hoek), Arvid Smit (46e min. Benito Olenski), Raymond Fafiani; Edwin Gyasi (75e min. Wouter de Vogel), Kevin Brands (60e min. Mike Dam) en Wouter de Vogel (65e min. Ilias Haddad). min. Calvin Mac Intosch), Ilias Haddad (46

 

Scoreverloop

10e min.           0-1      Jerold Promes

50e min.           0-2      Kevin Brands

66e min.           0-3      Mike Dam

 

Arbitrage

De heer Erik Slikker (scheidsrechter)

De heren Jan Spruit en Jan Bakker (assistent-scheidsrechters)

 

Toeschouwers

150